مرورگر شما (Internet Explorer 8) از رده خارج شده است. این مرورگر دارای مشکلات امنیتی شناخته شده می باشد و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×
نسخه مرورگر شما قدیمی است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×
تعمیر ترانسفورماتور  Main-Booster 33/1.35kV-170MVA-90kA شرکت فولاد کاوه کیش
ترانسفورماتور فوق ، بزرگترین ترانسفورماتور Main-Booster ( جزو سری ترانسفورماتورهای کوره و با جریان بالا ) در کشور می باشد که در محل شرکت فولاد کاوه کیش و جهت یکی از کوره های قوس الکتریکی  فاز یک فولاد سازی این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد .
 ترانسفورماتور فوق ساخت شرکت TES کشور ایتالیا و دارای 90kA جریان می باشد . پس از بررسی های بعمل آمده نهایتاً بدلیل بزرگی ابعاد و وزن زیاد ( وزن کامل ترانسفورماتور با روغن و کلیه تجهیزات ، 203 تن و وزن اکتیو پارت آن به تنهائی 125 تن می باشد ) در محل شرکت فوق تعمیر و نهایتاً تست گردید . با توجه به بازدید و نتایج تست ترانسفورماتور فوق ، اقدامات مهندسی جهت ساخت سیم پیچهای یک فاز ترانسفورماتور Main در محل شرکت ایران ترانسفو بعمل آمد و پس از ساخت سیم پیچهای از رده خارج شده شامل سیم پیچ فشار قوی ، فشار ضعیف و تنظیم ولتاژ ، مجموعه سیم پیچها مونتاژ ، به محل شرکت فولاد کاوه کیش حمل گردید .
لازم بذکر است که با توجه به قرار گرفتن ترانسفورماتورفوق در مجاورت کوره قوس الکتریکی و خط تولید همچنین لزوم محافظت از مجموعه اکتیو پارت و مخزن ترانسفورماتور از آلودگی محیط پیرامون ، اقدامات لازم ایمنی جهت محافظت از اکتیو پارت و مخزن توسط تیم اعزامی صورت پذیرفت .
07 اسفند 1398 مدیر سایت 2007
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2022